Schönheitstherapeut (Αισθητικός Spa)

Η εν λόγω θέση απαιτεί την παροχή υπηρεσιών καλλωπισμού υψηλού επιπέδου, όπως θεραπείες προσώπου / σώματος, αποτρίχωση, μανικιούρ / πεντικιούρ κ.λπ. Κύριος στόχος είναι η κάλυψη των εξατομικευμένων αναγκών του εκάστοτε πελάτη μέσω σύγχρονων προσεγγίσεων και πρακτικών, διασφαλίζοντας ένα υψηλού επιπέδου αποτέλεσμα.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση θεραπειών προσώπου, αποτρίχωσης και μανικιούρ/ πεντικιούρ.
  • Ενημέρωση των επισκεπτών αναφορικά με το πρωτόκολλο θεραπείας.
  • Διασφάλιση και εφαρμογή των υψηλότερων προτύπων φροντίδας και εξυπηρέτησης.
  • Φιλική, ευγενική και αποτελεσματική προσέγγιση κάθε επισκέπτη.
  • Συμμετοχή σε κάθε εργασία που σχετίζεται με το spa ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πιστοποίηση / πτυχίο αισθητικού
  • Εργασιακή εμπειρία σε spa ξενοδοχειακής μονάδας
  • Γνώση θεραπειών προσώπου, αποτρίχωσης και βασικού μασάζ
  • Γνώση μανικιούρ και πεντικιούρ (μόνιμο / ημιμόνιμο)εάν υπάρχει θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (σε προφορικό επίπεδο) /η γνώση δεύτερης και τρίτης ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως

Αναγκαίες δεξιότητες και αξίες:

  • Καλή και άνετη επικοινωνία με πελάτες
  • Ενεργητικότητα
  • Επαγγελματισμός/ Υπευθυνότητα
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ευελιξία/ προσαρμοστικότητα στις συνεχείς αλλαγές
  • Ικανότητα αντιμετώπισης παραπόνων και κριτικών